Асимптотичні методи в обернених задачах гідромеханіки
Анотація
Обернені нестаціонарні задачі високошвидкісної гідродинаміки досліджуються за допомогою інтегро-диференціального рівняння. Його розв’язок був представлений у вигляді асимптотичного ряду і дозволив отримати аналітичні формули для першого та другого наближення форми тонких стаціонарних осесиметричних каверн у важкій та невагомій рідинах для дота надзвукового обтікання, а також форми осесиметричних тіл із заданим розподілом тиску по поверхні. Запропоновано методику розрахунку опору тонких кавітаторів.Проаналізовано обмеження на параметри стаціонарних та нестаціонарних кавітаційних течій з точки зору стійкості задач математичної фізики. Для випадку часткової кавітації на тілі конус-циліндр вдалося виявити низку фізичних ефектів, зроблено класифікацію можливих форм тонких осесиметричних каверн. Розглянуто вплив піддуву газу на форму тонких осесиметричних стаціонарних каверн.
Inverse unsteady problems of high-speed hydromechanics were investigated with the use of integral-differential equation. Its solution was expressed as an asymptotic series and allowed obtaining analytic formulas for the first and second approximations both for the shape of slender axisymmetric cavities in ponderable and unponderable liquids for sub- and supersonic flows and for axisymmetric body shapes with the prescribed pressure distribution over the surface. Parameters limitations for the steady and the unsteady cavity flows were investigated with the use of stability principle for the mathematical physics problems. In the case of the partial cavitation on the conicalcylindrical bodies some physical effects were revealed; a classification of the possible axisymmetric cavity shapes was done. The gas ventilation influence on the slender axisymmetric steady cavities was investigated.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).