Стаціонарні характеристики систем з двошвидкісним обслуговуванням
Анотація
Для систем обслуговування і з пороговим перемиканням режимів обслуговування в момент початку обслуговування чергового замовлення запропоновано алгоритм визначення стаціонарного розподілу кількості замовлень і стаціонарних характеристик (середньої довжини черги, середнього часу очікування в черзі, дисперсії довжини черги, імовірності обслуговування замовлення для системи з обмеженою чергою). У випадку, коли мінімальна кількість замовлень у групі порівнянна зі значенням порога Н, стаціонарні характеристики знайдено в явному вигляді. Отримані результати перевірено за допомогою імітаційних моделей, побудованих із залученням інструментальних засобів GPSS World.
For and queues with threshold switching of service modes at the start of the service of the next customer algorithm for determining the stationary distribution of the number of customers and stationary characteristics (average queue length, average time waiting, the variance of the queue length, probability of service customers for the case of bounded queue) is proposed. In the case when the minimum number of incoming customers in the group is comparable to the value of threshold Н, the stationary characteristics are found in an explicit form. The results are verified by simulation models constructed with the assistance of GPSS World.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).