ПРО СТIЙКIСТЬ РОЗВ'ЯЗКIВ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ ДЛЯ РIВНЯНЬ, ПОВ'ЯЗАНИХ З КОЛИВАНННЯМИ СТРАТИФIКОВАНИХ РIДИН
Анотація
У цiй статтi розглядається одне диференцiально-операторне рiвняння в гiльбертовому просторi H , зв'язане з коливаннями стратифiкованих рiдин. В термiнах розподiлу спектра оператора A дослiджено стiйкiсть розв'язкiв. У випадку, якщо i A - деяке самоспряжене розширення мiнiмального оператора, породженого виразом , це рiвняння є рiвнянням динамiки стратифiкованої рiдини. Одержанi необхiднi i достатнi умови стiйкостi розв'язкiв крайових задач для цього рiвняння.
In this note, we consider a differential-operator equation in a Hilbert space H connected with oscillations of stratified fluids. In terms of the distribution of the spectrum of an operator A we investigate the stability of solutions. In the case where and A is some selfadjoint extension of the minimal operator generated by the expression , this equation is the equation of the dynamics of a stratified fluid. We have obtained necessary and sufficient conditions for the stability of solutions of boundary value problems for this equation.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).