НЕЛОКАЛЬНА ЗАДАЧА З КОСОЮ ПОХIДНОЮ ТА ЗАДАЧА ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ ДЛЯ ЛIНIЙНИХ ПАРАБОЛIЧНИХ РIВНЯНЬ
Анотація
У гельдерових просторах доведено коректну розв'язнiсть задачi з косою похiдною та iнтегральною нелокальною умовою за часовою змiнною для рiвномiрно параболiчних лiнiйних рiвнянь. Знайдено оцiнку розв'язку задачi у вiдповiдних просторах. Розглянуто задачу вибору оптимального керування системою, яка описується нелокальною задачею з косою похiдною з обмеженим внутрiшнiм i крайовим керуванням. Функцiонал якостi задається об'ємним iнтегралом.
We prove the well-posed solvability of a problem with skew derivative under an integral nonlocal condition on a time variable for uniformly parabolic linear equations in Hölder spaces. Besides, we estimate solutions of the problem in the corresponding spaces. We consider also a problem of choice of an optimal control for a system which is described by a nonlocal problem with skew derivative and with bounded interior and boundary control. The quality functional is given by a volume integral.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).