МIШАНА ЗАДАЧА ДЛЯ ОДНОГО НЕЛIНIЙНОГО РIВНЯННЯ ТИПУ КОЛИВАНЬ БАЛКИ В НЕОБМЕЖЕНIЙ ОБЛАСТI
Анотація
Праця присвячена дослiдженню першо мiшано задачi для нелiнiйного рiвняння п'ятого порядку в обмеженiй за часовою та необмеженiй за просторовими змiнними областi. Розглянуте рiвняння узагальнює рiвняння коливань балки в середовищi з опором, що вивчається в теорi пружностi, на випадок довiльно скiнченно кiлькостi просторових змiнних. Отримано умови iснування та єдиностi узагальненого розв'язку. Вказанi класи iснування та єдиностi є просторами локально iнтегровних функцiй.
The paper is devoted to investigation of the first mixed problem for nonlinear fifth order equation in domain bounded with respect to time variable and unbounded with respect to space variables. Described equation generalizes the equation of beam vibrations in medium with resistance, which is studied in elasticity theory, for a case of any finite number of space variables. The conditions of the existence and uniqueness of generalized solution have been obtained. The classes of the existence and uniqueness are the spaces of local integrable functions.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).