ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДУ УСЕРЕДНЕННЯ НА ПIВОСI ДЛЯ ОДНОГО КЛАСУ НЕЛIНIЙНИХ КОЛИВНИХ СИСТЕМ З IМПУЛЬСНИМ ВПЛИВОМ
Анотація
Встановлено оцiнки похибки методу усереднення на пiвосi для багаточастотних коливних систем з iмпульсним впливом у фiксованi моменти часу. Доведено аналог теореми Банфi-Фiлатова.
The estimations of averaging method are established on half-axle for multifrequency oscillating systems with impulse influence in fixed points of time. The analogue of Bunfy-Filatov theorem is proved.
Завантаження
Посилання
Боголюбов Н.Н., Митропольский Ю.А. Асимптотические методы в теории нелинейных колебаний.–М.: Наука, 1974.–504 с.
Самойленко А.М., Перестюк Н.А. Дифференциальные уравнения с импульсным воздействием.–К.: Вища шк., 1987.–288 c.
Самойленко А.М. Метод усреднения в системах с толчками // Мат. физика.–1971.–9.–С.101–117.
Плотников В.А. Метод усреднения в задачах управления.–Киев –Одесса: Лыбидь, 1992.–188 с. 5. Самойленко А.М., Петришин Р.I. Багаточастотнi коливання нелiнiйних систем.–К.: Iн-т математики НАН України, 1998.–340с.
Петришин Я.Р. Усереднення багатоточкової задачi з параметрами для коливної системи з iмпульсною дicю // Укр. мат. журн.–2000.–52, N 3.–C.419–423.
Астафьева М.Н. Усреднение многочастотных колебательных систем с импульсным воздействием: Дис. ... канд. физ.-мат. наук: 01.01.02 –К., 1989.–103 с.
Филатов А.Н. Методы усреднения в дифференциальных и интегро-дифференциальных уравнениях.–Ташкент: ФАН, 1971.–280 с
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).