ОБЕРНЕНI КОЕФIЦIЄНТНI ЗАДАЧI КОМПЕТИТИВНОЇ ДИФУЗIЇ В НЕОДНОРIДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ НАНОПОРИСТИХ ЧАСТИНОК З ВИКОРИСТАННЯМ ҐРАДIЄНТНИХ МЕТОДIВ
Анотація
Розглядається обернена коефiцiєнтна задача для компетитивної дифузiї в неоднорiдних середовищах нанопористих частинок. Здiйснено постановка та об рунтуванням прямої та спряженої крайових задач та побудовано їх розв'язки операцiйним методом Гевiсайда. Отримано явнi вирази градiєнтiв функцiоналiв-нев'язок для iдентифiкацiї параметрiв нанопористих середовищ, при допомозi яких вiдновлено розподiли коефiцiєнтiв дифузiї для intercrystallytes та intracrystallytes просторiв як функцiй вiд часу для рiзних положень частинок в середовищi. Змодельовано розподiли концентрацiй двох дифундованих компонентiв в дослiджуваному наносередовищi
Inverse problem for coefficients finding of competitive diffusion in heterogeneous media of nanoporous particles has been considered. Formulation and justification of direct and conjugate boundary problems has been provided. The solutions of boundary problems has been build taking advantage of Heaviside's methods. Explicit expressions for gradients functional residuals has been obtained to identify the parameters of nanoporous media in form of diffusion coefficients for intercrystallytes and intracrystallytes spaces as functions of time for different modes of particles along the catalyst layer. Distributions of concentrations for two defunded components in studied sample of nanoporous media has been visualized.
Завантаження
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).