ПРО ГЛОБАЛЬНИЙ РОЗВ’ЯЗОК ДЕЯКОГО НЕОДНОРIДНОГО ДИФЕРЕНЦIАЛЬНОГО РIВНЯННЯ З ЧАСТИННИМИ ПОХIДНИМИ, ЩО МIСТИТЬ ВIДХИЛЕННЯ ЗА ЧАСОМ

Л. М. Сергєєва

Анотація


Описано алгоритм побудови глобального розв’язку для певного неоднорiдного диференцiального рiвняння з частинними похiдними iз вiдхиленням аргументу та наведено умови його iснування.


We provide the algorithm of constructing a global solution for some nonhomogeneous partial differential equation with deviating argument in the time variable. We justify this algorithm and study existence conditions of this solution.


Повний текст:

PDF

Посилання


Эльсгольц Л.Э. О краевых задачах для обыкновенных дифференциальных уравнений с отклоняющимися аргументами / Л.Э. Эльсгольц // УМН. – 1960. – 15, №5 (95). – С. 222–224.

Каменский Г.А. Вариационные и краевые задачи с отклоняющимся аргументом / Г.А. Каменский // Диф. уравнения. – 1970. – 6, №8. – С. 1349– 1358.

Сеидов З.Б. Краевая задача для дифференциальных уравнений с запаздывающим аргументом / З.Б. Сеидов // Укр. мат. журн. – 1973. – 25, №6. – С. 830–834.

Самойленко А.М. Численно-аналитические методы исследования решений краевых задач / А.М. Самойленко, Н.И. Ронто. – Киев: Наук. думка, 1985. – 224 с.

Polyanin A.D. Exactsolutionsoflinearandnonlinear differential-difference heat and diffusion equations with finite relaxation time / A.D. Polyanin, A.I. Zhurov // International Journal of Non-Linear Mechanics. – 2013. – 54. – P. 115–126.

Weissler F.B. Existence or non-existence of global solutions for a semilinear heat equation / F.B. Weissler // Israel journal of mathematics. – 1981. – 38, No. 1–2. – P. 29–40.

Deng W. Existenceor non-existence of global solutions of some non-local degenerate parabolic systems / W. Deng, Y. Li, C. Xie // Proceedings of theamerican mathematical society. – 2002. – 131, No. 5. – P. 1573 –1582.

Meneses R. Existence and non-existence of global solutions for uniformly parabolic equations / R. Meneses, A. Quaas // Journal of Evolution Equations. –2012. – No. 12. – P. 943–955.

Самойленко А.М. Побудова глобальних розв’язкiв рiвнянь з частинними похiдними, якi мiстять вiдхилення по часу / А.М. Самойленко, Л.М. Сергєєва // Нелiнiйнi коливання. – 2014. – 7, №4. – С. 489–502.

Сергєєва Л.М.Побудоваглобальногорозв’язку для одного класу неоднорiдних диференцiальних рiвнянь з частинними похiдними, що мiстять вiдхилення за часом / Л.М. Сергєєва // Буковинський математичний журнал. – Чернiвцi: Чернiвецький нац. ун-т, 2015. – 3, №2. – С. 72–76.

Lidiya Sergeeva. About global solutions of partial differential equation with deviating argument in the time variable //ROMAI J. – v.11, no.2 (2015). – P. 109–118.

Сергєєва Л.М. Глобальна апроксимацiя розв’язкiв диференцiально-функцiональних рiвнянь:дис.кандидатафiз.-мат.наук:01.01.02/Сергєєва Лiдiя Миколаївна – Чернiвцi, 2014. — 142 с.

Самойленко А.М.Ободнойзадачеисследования глобальных решений дифференциальных уравнений с отклоняющимся аргументом // Укр. мат. журн. – 2003. – 55, №5. – С. 631–640.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.